به گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه انگلیسی دیلی‌تلگراف پیش از این بارها و بارها از ثبت تصاویر عجیب در سرویس نمای خیابان یا همان گوگل‌استریت‌ویو برای شما گزارش داده‌ایم. از تصویر مشهورترین زن جهان در گوگل استریت‌ویو تا مردی که با دیدن خود در گوگل استریت‌ویو ۴۶ کیلو وزن کم کرد.

اما ثبت تصویر لحظه به دنیا آمدن یک نوزاد در خیابان، در سرویس گوگل استریت‌ویو تنها می‌تواند معجزه به شمار بیاید.

پس از راه‌اندازی سرویس گوگل استریت‌ویو در کشور آلمان که با سخت‌گیری‌های دولت این کشور که به محو شدن قسمت‌های زیادی از تصاویر این سرویس در این کشور منجر شد، چند سایت خبری در گزارشی از ثبت لحظه به دنیا آمدن یک نوزاد در خیابان ویلمرزدورف در شهر برلین آلمان دادند .

Street-View-Birth

در این تصویر در برابر یک ساختمان در حالی که یک زن روی زمین دراز کشیده بود و زن دیگری نیز سر زن مذکور را بر روی پای خود قرار داده بود، یک مرد دیگر در برابر او روی زمین نشسته و نوزادی را بر روی دستان خود دارد که تصویر این طور حکایت داشت که نوزاد به تازگی به دنیا آمده است.

Street-View-Birth

یک خودروی پارک شده در کنار خیابان که یک درب آن به سمت پیاده‌رو باز بود نیز احتمالا به همین چند نفر متعلق بود.

اما کار به همین جا ختم نشد و یک کاربر آلمانی در زیر گزارش وب‌سایت گیزمودو با رد این اتفاق اعلام کرد که:

من یک آلمانی هستم و می‌خواستم به شما بگویم که این تصویر جعلی است. یک بیمارستان در همین خیابان موجود است و آنها هیچ اطلاعی از این موضوع و به دنیا آمدن یک بچه در خیابان نداشتند. در خانه‌ای که در این تصویر نشان داده شده نیز یک موسسه تبلیغاتی وجود دارد که آنها نیز از رخ دادن چنین موضوعی در برابر خانه خود بی‌اطلاع بودند.

این موضوع باعث آن شد که گوگل در این مکان تصویر مذکور را با تصویر جدیدی جابجا کند و حتی پس از آن خانه مذکور را کلا مانند بسیاری دیگر از خانه‌های آلمانی که با درخواست صاحبانش محو شده بود، محو کند.

گیزمودو در گزارش خود و در یک بروزرسانی احتمال واقعی نبودن نوزاد مذکور را داده است اما هنوز هیچ گزارش دیگری در این خصوص منتشر نشده است.

اما به نظر شما اگر نوزاد واقعی نبوده باشد، خلق چنین صحنه‌ای آن هم در حالی که چهره‌ها پوشیده شده‌اند، به چه هدف و قیمتی می‌تواند صورت گرفته باشد..؟! امان از گوگل..

نوشته شده در تاریخ ششم آذر 89    | توسط: مهرزاد .    | طبقه بندی: مقالات جالب و خواندنی،     |
نظرات()